top of page
tiago-muraro-6395-unsplash_Easy-Resize.com.jpg

Jak rozpocząć rozmowę z Seniorem?

DOM SENIORA - JAK ZACZĄĆ ROZMOWĘ?

Przeprowadzenie osoby nam bliskiej do domu opieki to złożony proces. Warto się do niego dobrze przygotować, również emocjonalnie.
 

Zwykle temat przeprowadzki do Domu Opieki jest jednym z trudniejszych, zwłaszcza jeśli nie wychodzi od samego Seniora, a rodziny - osób trzecich. Jak rozpocząć rozmowę, aby nasz Senior nie poczuł się niechciany, czy "oddany do Domu Starców"? Jak zapewnić go, że to dla jego dobra i z myślą o nim?
 

W Polsce wciąż panuje przekonanie, że Dom Opieki brany jest pod uwagę w momencie, kiedy nasz Senior nie radzi sobie, a rodzina nie może zapewnić całodobowej opieki. Na szczęście ten obraz zmienia się.

Coraz częściej na Dom Opieki decydują się Seniorzy, którzy poszukują towarzystwa, nie chcą siedzieć samotnie w domu, a funkcjonowanie sprawia im coraz większe problemy.
 

Jak zacząć rozmowę z naszym Seniorem:

1. W trakcie rozmowy zapewnij o częstych odwiedzinach.

2. Nie podejmuj decyzji za Seniora, włącz go w proces decyzyjny.

3. Odwiedź Dom Opieki wraz z Seniorem, niech pozna ośrodek.

4. Zasugeruj zdarzenia, które były wynikiem braku opieki.

5. Jeśli jest taka potrzeba, skorzystaj z porad psychologa.


Pamiętaj, że człowiek zawsze chce mieć wpływ na swoje życie, niezależnie w jakim stanie się znajduje i czy ma problemy z prawidłowym funkcjonowaniem. W rozmowie z Seniorem, pokaż, że ma on wpływ na decyzje, nawet jeśli uważasz, że jest to iluzoryczne.

Kontakt

Masz pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej? 
Zadzwoń lub napisz do nas!

504 102 675
68 377 58 21

bottom of page