tiago-muraro-6395-unsplash_Easy-Resize.com.jpg

Jak rozpocząć rozmowę z Seniorem?

DOM SENIORA - JAK ZACZĄĆ ROZMOWĘ?

Przeprowadzenie osoby nam bliskiej do domu opieki to złożony proces. Warto się do niego dobrze przygotować, również emocjonalnie.
 

Zwykle temat przeprowadzki do Domu Opieki jest jednym z trudniejszych, zwłaszcza jeśli nie wychodzi od samego Seniora, a rodziny - osób trzecich. Jak rozpocząć rozmowę, aby nasz Senior nie poczuł się niechciany, czy "oddany do Domu Starców"? Jak zapewnić go, że to dla jego dobra i z myślą o nim?
 

W Polsce wciąż panuje przekonanie, że Dom Opieki brany jest pod uwagę w momencie, kiedy nasz Senior nie radzi sobie, a rodzina nie może zapewnić całodobowej opieki. Na szczęście ten obraz zmienia się.

Coraz częściej na Dom Opieki decydują się Seniorzy, którzy poszukują towarzystwa, nie chcą siedzieć samotnie w domu, a funkcjonowanie sprawia im coraz większe problemy.
 

Jak zacząć rozmowę z naszym Seniorem:

1. W trakcie rozmowy zapewnij o częstych odwiedzinach.

2. Nie podejmuj decyzji za Seniora, włącz go w proces decyzyjny.

3. Odwiedź Dom Opieki wraz z Seniorem, niech pozna ośrodek.

4. Zasugeruj zdarzenia, które były wynikiem braku opieki.

5. Jeśli jest taka potrzeba, skorzystaj z porad psychologa.


Pamiętaj, że człowiek zawsze chce mieć wpływ na swoje życie, niezależnie w jakim stanie się znajduje i czy ma problemy z prawidłowym funkcjonowaniem. W rozmowie z Seniorem, pokaż, że ma on wpływ na decyzje, nawet jeśli uważasz, że jest to iluzoryczne.

Kontakt

Masz pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej? 
Zadzwoń lub napisz do nas!

504 102 675
68 377 58 21